Google Keep – konečně najdu co jsem napsal

Výborná zpráva, Google Keep podporují hashtagy. Osobně jsem zvyklý, ať už z Facebook, Instagram či Twitteru si zprávy tagovat. Proč? Usnadňuje to pak jejich pozdější hledání, třídění.

Malý příklad. Na Instagramu si skupinové akční fotky značím #rasazas – což je pro mě krycí název. Ostatní si pod tím můžou představit cokoliv, ale pro mě je ti jasná značka o jaký typ fotky se jedná.

Google Keep - hashtag #notes
Google Keep – hashtag #notes

 

Pokud si například zobrazíte všechny poznámky s #notes a vytvoříte novou, automaticky se jí přidá tag filtru. V tomto případě by tedy nově vytvořená poznámka měla automaticky #hashtag #notes.

Dalším vylepšením je pak možnost si uložit otevřenou stránku jako Keep. K ní si pak můžete přidat například důvod, proč je pro vás stránka zajímavá, upomínku nebo příslušný tag.

Google Keep používám celkem často, neříkám, že na denní bázi, ale je to pro mě alternativa k iOS Memos a pro případy, kdy si chci v telefonu něco poznačit a později s tím dál pracovat. Google Keep existuje i jako aplikace pro Android i iOS.

Google Keep
Google Keep

 

Můžete si jej přidat také jako rozšíření do Chrome.

K vytvořené poznámce – neboli počeštěně “Keepu” můžete přiložit obrázek. Pokud se vám zdá tato informace důležitá a přínosná pro někoho dalšího, tak ji s ním můžete sdílet.

Keep můžete také sloužit jako základ pro pozdější dokument.

Velice dobře si dokáži představit následující scénář. Sedíte večer s přáteli a velice moudře hovoříte u džbánku kvašeného moku. Hovoříte a hovoříte, napadají Vás různé nápady co třeba podniknout o prázninách. Jak to tak bývá, ty nejlepší nápady vznikají v době, kdy máme nejmenší schopnost si je pamatovat druhý den. Nevadí, je tu Google Keep, vytvoříte si poznámku a tu v průběhu večera rozpracujete. Můžete si k ní přidat reminder, který vám hned ráno připomene co jste si večer zapsali – až se probudíte tak v Keepu jako když najde.

Poznámku nasdílíte přátelům – aby si taky oživili paměť, nebo ji rovnou začnete rozpracovávat v Google Docs, do kterých ji převedete jedním kliknutím. Ten můžete následně nasdílet a společně dopracovat ty geniální myšlenky, které by jinak zůstaly zapomenuty.

Screen Shot 2016-04-21 at 19.22.44

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply