Android 7.0 Nougat, jak získat pre-release verzi

Android Nougat

Nová verze Andoidu o které začal Google mluvit už na konci loňského roku nese finální označení Nougat – nugát. V začátcích byl označován pouze jako Android N, tak se s tímto označením můžete setkat ve starších informačních zdrojích.

Zařízení pro Nougat

Podmínkou pro instalaci je, že vlastníte některý z těchto Google zařízení : Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9 LTE, Nexus Player či Pixel C. Pokud ano, tak máte z půlky vyhráno.

Developerský účet

Další podmínkou je aktivace developerského účtu. Ten aktivujete zde: Android Beta Program. Odsouhlasením podmínek developerského účtu získáte přístup k Andoid Nougat.

Na konci stránky jsou zobrazena zařízení, na která můžete povolit instalaci (ENROLL DEVICE) Android Nougat.

Enrool Device
Enrool Device

Pokud se tak rozhodnete je potřeba mít na paměti, že pre-release verze nemusí být plně funkční, mohou způsobovat nefunkčnost, nebo nekompatibilitu s některými aplikacemi. Co je určitě nutné zmínit! Krok zpět (UNEROLL DEVICE), tj. na stable verzi předchozí verze Android s sebou nese wipe telefonu.

Aktualizace bude na telefonu dostupná přes OTA (Over The Air) v řádu několika desítek minut.

Doporučuji před spuštěním instalace Andoid Nougat kompletně zazálohovat telefon. 

Moje zkušenost s Android Nougat

Do beta programu jsem se zapojil již před měsícem. K mé radosti upgrade proběhl bez jakýchkoliv komplikací. S kompletním zachováním veškerého nastavení a uživatelských dat. Ze svého pohledu můžu říct, že telefon je stále stabilní, bohužel ještě nejsou příliš vyladěné ovladače a často dochází k zasekávání telefonu, případně k jeho velkému zpomalení. Již jsem provedl instalaci dvou aktualizací Android Nougat a situace je stále stejná. Věřím, že Google ale do finální verzi zapracuje na výkonové optimalizaci.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply