Jaký antivir pro OSX, MacOS

Co to je antivir

Antivir zná, nebo si aspoň jeho význám dokáže představit každý. Slouží jako ochrana operačního systému před škodlivými viry a malwarem. Slouží k jejich detekci a odstranění. Antivir detekuje aktivitu v počítači, na síti a zkoumá, zda soubory, s kterými pracujete, prohlížíte či stahujete z internetu jsou bezpečné. Neinfikované ničím škodlivým. V případě, že na takový soubor narazí okamžitě na to upozorní případně ho rovnou odstraní.

Nabídka pro MacOS resp. OSX není taková jako například pro OS Windows. Ať už se bavíme o placené nebo free verzi. Některé firmy dokonce nabízí pouze Free vezri pro MacOS.

Stále existuje dogma, že pro MacOS není nutné antivir používat, nebo že antivir je jen takové placebo. Do jisté míry je to pravda. Musíte si ale odpovědět ANO na následující otázku: “Jsem uživatel, který zná svoje zařízení, vím co otvírám za souboru a pohybuji se pouze na bezpečném internetu.”

Antiviry pro MacOS / OSX

Nabídka pro MacOS resp. OSX není tak pestrá jako například pro OS Windows. Ať už se bavíme o placených nebo free verzích. Přesto je nabídka dostačující, aby si vybral každý.

Z těch nejvýznamnějších antivirů vyberu pouze výčet světových. Jsou to – Avast, AVG, Avira, Eset, Kaspersky, McAfee, Panda, Nortor Security, TrendMicro.

Avast Free Mac Security

Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus

Avast nabízí pouze free verzi antiviru pro MacOS. Nelze si pořídit verzi s rozšířenými funkcemi. Je nutné se spokojit s free verzí a přijmout tak pravidla pro bezplatnou verzi.

 

 

 

 

Naleznete ji zde: https://www.avast.com/cs-cz/free-mac-security

AVG Antivirus pro Mac

AVG Free Antivirus
AVG Free Antivirus

AVG stejně jako konkurenční Avast nabízí pouze free verzi antiviru pro MacOS. Opět se tak musíte spokojit s podmínkami pro používání free verze.

 

 

 

 

 

Naleznete ji zde: http://www.avg.com/us-en/avg-antivirus-for-mac

 

Avira free antivirus pro Mac

Avira Antivirus
Avira Antivirus

Avira je jedním z “výrobvů” antiviru pro MacOS, který je dostupný ve free i placené verzi. Nabízí jak free, tak placenou verzi Avira Antivirus PRO.

 

 

 

Naleznete ji zde: https://www.avira.com/en/free-antivirus-mac

 

Eset Antivirus

Eset Antivirus
Eset Antivirus

 

Eset nabízí pouze placenou verzi Antiviru pro MacOS pod názvem Eset Cybe Security, PRO, Family Security Pack. Verze PRO nabízí navíc Firewall a rodičovskou kontrolu. Verze Family Security Pack pak nabízí stejnou funkcionalitu jako verze PRO pro tři PC a tři mobilní zařízení s Androidem.

Naleznete ji zde: http://www.eset.com/cz/domacnosti/pro-mac/

 

Kaspersky Lab Antivirus

Kaspersky lab Antivirus
Kaspersky lab Antivirus

Nabízí jak Free, tak PRO verzi. Co je duležitého u tohoto produktu zmínit, že je možné jej instalovat přes APP store. Což může být do jisté míry záruka “kvality”. Aplikace v APP storu musí splňovat určitá pravidla, aby zde mohla být vystavena. Verze

 

Naleznete ji zde: http://www.kaspersky.com/security-mac-latest-versions

AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/kaspersky-virus-scanner-pro/

 

McAfee Antivirus
McAfee Antivirus

McAfee Antivirus

Nabízí pouze placenou verzi Antiviru. Možností je vyzkoušet trial verzi před tím, než produkt zakoupíte.

 

Naleznete ji zde: http://www.mcafee.com/us/products/virusscan-for-mac.aspx

 

Panda Antivirus pro Mac

 

panda_security_logo_detail
Panda Antivirus

Panda stejně jako McAfee nabízí pouze placenou verzi. Opět je ale možné využít na zkoušku Trial verzi a následně se rozhodnout zda si produkt zakoupíte.

 

 

Naleznete ji zde: http://www.pandasecurity.com/usa/homeusers/solutions/antivirus-for-mac/

Norton Security

 

Norton Security Antivirus
Norton Security Antivirus

Matador na poli antivirů nabízí pro MacOS taktéž pouze placenou verzi. Je však možné si vybrat ze tří variant – Standard, Delux, Premium. Verze Delux obsahuje licenci pro pět zařízení – PC, Andoid, iOS, které lze spravovat prostřednictvím webového portálu.

 

 

Naleznete ji zde: http://cz.norton.com/norton-security-for-one-device

Trend micro

Trend Micro Antivirus
Trend Micro Antivirus

Trend Micro nabízí pouze placenou verzi. Případně pak verze Maximum a security, které umožňují správu více zařízení.

 

 

 

Naleznete ji zde: http://www.trendmicro.com/us/home/products/software/antivirus-for-mac/

Jaký Antivir vybrat?

Nabídka pro MacOS je dostačující, aby bylo z čeho vybírat. Záleží však na preferencích každého, kterou cestou se vydá. Někdo upřednostní free verzi, jiný si zase vyzkouší nějakou tu trial verzi, aby si pak zakoupil plnou verzi. Pro někoho může být rozhodující množství licencí ve family packu či rozšířitelnost na více typu zařízení – telefon, ipad.

Není free jako free

Ikdyž se to na první pohled může zdát, protože za provoz antiviru nezaplatíte ani korunu – stažení zdarma, instalace bez klíče, žádné banery, tak to není pravda. Za antivir možná zaplatíte víc než počáteční investicí v řádu tisicikoruny.

Trik spočívá v tom, že při instalaci dáváte často souhlas s tím, že antivir může odesílat informace o vás, statistická data. Tyto data se shromažďují u “výrobce” antiviru, který pak díky vašemu souhlasu může všemožně nakládat. Jaká data se sbírají je těžké říci, obecně jsou shrnuta ve všeobecných podmínkách, s kterými musíte souhlasit při instalaci. Může to být například vaše geo lokace, počet otevřených webových stránek na jaké stránky se díváte a další.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply