Jak s někým sdílet kalendář, nebo ho zpřístupnit na webu

Při intenzivním používání kalendáře, ať už se jedná o Outlook.com či Google Calendar, můžete narazit na situaci, kdy se chcete o svůj pracovní harmonogram podělit s někým dalším. Jednak si ušetříte zbytečné dotazy typu – máš čas v úterý večer, či počet příchozích hovorů zrovna když máte schůzku.

Jak Outlook.com Calendar, sdílet veřejně?

V případě Outlook.com Calendar máte několik možností:

  • sdílet kalendář pouze s někým,
  • sdílet kalendář jako veřejný pro všechny.

První možnost můžete využít například s přáteli, kterým chcete poskytnou například i informaci, kde se zrovna nacházíte, nebo s kým máte schůzku. Tento typ sdílení bych považoval za více osobní. Druhá varianta je přesným opakem. Může se hodit, pokud svůj kalendář chcete zpřístupnit například na webu.

Jak sdílet kalendář?

Jednodušší to být nemůže. Stačí si v Outlook.com Calendar vybrat kalendář, který budeme sdílet a nastavit požadovaný typ sdílení.

Screen Shot 2016-04-22 at 06.36.38

 

Nastavení oprávnění pro sdílení

Ne vždy je vhodné se podělit o všechny informace, které v kalendáři máme – v událostech můžeme mít citlivé informace, či informace o zákaznících o které se nechceme/nemůžeme dělit. To vyřešíme správným nastavením oprávnění.

Pokud kalendář sdílíme s někým, máme na výběr možnosti oprávnění:
  • spoluvlastník,
  • náhled, editování a mazání událostí,
  • pouze pro náhled detailů,
  • náhled free/busy, název události a místa,
  • pouze náhled free/busy.

Je na zvážení komu, a jaká oprávnění nastavíme. Do pole To vložíme emailové adresy, s kterými chceme kalendář sdílet vybereme požadovaný typ oprávnění s potvrdíme tlačítkem Share. Vybraný příjemce obdrží email s informací, že je oprávněn přistupovat ke kalendáři.

Veřejný kalendář

V případě veřejného kalendáře máme možností podstatně méně. Pouze dvě:

  • sdílet detaily,
  • sdílet pouze free/busy.

Pokud se chystáte sdílet Váš pracovní či soukromý kalendář doporučuji sdílet pouze free/busy – tj. zobrazení pouze události – bez jakékoliv další informace.

Pro každý typ sdílení slouží samostatný odkaz [červený rámeček]. V pravé části si můžeme vybrat různé formáty kalendáře – HTML, WEBCAL nebo XML [modrý rámeček]

 

Odkaz, který vybereme podle typu sdílení a zdroje přístupu, můžeme zaslat emailem, přidat na web či distribuovat dalším způsobem.

Na obrazovce ještě můžeme vidět informaci, s kým již kalendář sdílíme [zelený rámeček].

Článek jak sdílet Google Calendar naleznete na webu jaknait.cz.

 

Přidání sdíleného kalendáře

Jak si přidat veřejný kalendář do Outlook.com Calendar jsem popisoval jako součást článku “IMPORT FACEBOOK UDÁLOSTÍ DO KALENDÁŘE – OUTLOOK / GMAIL“.

Takto si můžete přidat i veřejný kalendář se zápasy ČR reprezentace na MS v hokeji 2016. Kalendáře naleznete zde..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply