Spark – mailový klient pro Apple komunitu

Spark – tak trochu jiný klient

Je mailový klient určený pro platformu iOS a macOS. Na jiné platformy si ho bohužel, snad jednou, nenainstalujete. Za aplikací Spar stojí firma Readdle, která má svém produktovém portfoliu aplikace jako Scanner pro, Calendar 5 a další.

Aplikaci lze nainstalovat přímo z App store – Spark – Love your email again

Oficiální stránka výrobce https://sparkmailapp.com

Konfigurace klienta Spark

Konfigurace je velice jednoduchá a pro většinu známých služeb se provede automaticky – stačí zadat přihlašovací údaje. Spark nativně podporuje emailové služby – Gmail, Exchange, Yahoo, iCloud, Outlook… Konfiguraci tak zvládne opravdu každý.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč je lepší

Nabízí oproti ostatním klientů něco navíc. Jako hlavní přednosti vidím Smart Inbox, Smart Notifications, podpora Apple Watch, Email Snooze…

Smart Inbox

Jedná se o pohled (view) na mailbox. Zprávy ze všech připojených mailboxů se automaticky řadí řadí do pohledů Personal, Notifications a Newsletters. Nejedná se tak přímo o filtr, který by emaily řadil do samostané složky, ale je to opravdu spíše jen pohled, přes který se aplikace na mailbox dívá. Pokud otevřete mailbox v jiném klientovi (webové rozhraní), tak uvidíte všechny emaily na jedné kupě – pokud nemáte přímo v mailboxu řešeno jinak. Personal Inbox je samostatný pro každou připojenou schránku.

Při otevření aplikace vidítě důležité emaily zařazené do složky Personal . Nemusíte tak ztrácet čas procházením reklamních emailů, případně zpráv z diskuzních fór. Tyto zprávy jsou v samostatné složce.

Email Snooze

Odložení emailu je šikovná věc. Využívám ji hodně v situacích, kdy si email potřebuji přečíst, protože obsahuje informace, ale zároveň nemám čas na něj odpovědět. V tento okamžik využiji Email Snooze, nastavím si odložené upozornění na pozdější dobu.

Swipe

Můžete si nakonfigurovat co se má stát pokud uděláte pohyb s novým emailem, přečteným… Možnost si nastavit tato gesta hodně ulehčí práci s poštou a zvýší efektivitu. U reklamních a nepodstatných emailů tak nemusíte trávit čas jejich otevřením a následným smazáním, ale můžete je smazat rovnou.

3D Touch

Podpora 3D touch ještě není samozřejmostí u všech aplikací. U Spark ale hodně potěší. Přímo v aplikaci můžete využít rychlí náhled na email, okamžitě odpovědět, nebo přeposlat.

V home screen lze 3D touch využít pro vytvoření nového emailu, náhled do kalendáře, hledání v poště nebo se podívat přílohy z emailů.

Quick replies

Pokud i dnes občas používáte emial pro rychlé zprávy, tak Vás určitě potěší Quick Replies. Můžete tak rychle odpovědět na email pomocí Emotions.

 

Závěrem

Pokusil jsem se udělat rychlů průřez emailovým klientem Spark a zaměřit se na to, proč je pro mě tak důležitý. Doufám, že vás jeho funkce zaujaly a přesvědčily k tomu, že si klienta nainstalujete. Za zkoušku nic nedáte, aplikace je Zdarma.

Jelikož jej používám opravdu často a velice rád v příštím článku se zaměřím detailně na možnosti klienta, jeho použití na macOS a mou konfiguraci klienta.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply