Import Facebook událostí do kalendáře – Outlook / Gmail

Proč chtít sloučit události na jednom místě

Taky jste už někdy zapomněli na nějakou důležitou událost, na kterou jste potvrdili účast, ale časem ji vytěsnili z hlavy? Občas se to stává, jelikož v dnešní době je spousta informačních kanálů, přes které k nám informace putují, ať už jsou to telefonáty, nesmrtelné SMS zprávy, emaily, události na sociálních sítích… těch způsobů je zkrátka tolik, že není jednoduché udržet všechny informace / pozvánky na jednom místě.

V případě telefonátu, SMS, či nějakého bilboardu nebo letáku např. na autobusové zastávce je to jednoduché, ovšem vyžaduje to disciplínu. Stačí vzít chytrý telefon a událost si zadat do kalendáře a nezapomenout nastavit připomenutí události v dostatečném předstihu. Událost se nám pak přenese do iCloud, Google Calendar nebo do Outlook.com kalendáře. Nemusíme se tak o nic starat a víme, že na událost budeme v předstihu upozorněni.

Ruční vytváření událostí je ale zdlouhavé a nepohodlné v případě, že obdržíme již elektronickou pozvánku prostřednictvím Facebooku. Potvrdit událost na Facebooku, vytvořit si v kalendáři ručně novou událost, zkopírovat obsah… nepohodlné. Nehledě na to, že musíte být pořád ve střehu, zda nebyla událost zrušena, nebo se nezměnil její termín či místo konání. Nepohodlné, nudné, otravné. Nehledě na to, že vás může nějaká událost jen zajímat, ale nejste si jisti, zda se zúčastníte. Chcete ji mít v kalendáři a rozhodnout se až na poslední chvíli – podle nálady, místa události, nebo kde se nacházíte…

Na Facebook události existuje jednoduché řešení. Přidat Facebook události do našeho hlavního kalendáře, který každý den používáme – Google Calendar, Outlook.com Calendar…

Jak na to? Ukážu dva postupy, jak si Facebook events přidat do Outlook.com a Google Celendar.

Pokud patříte mezi ty, kteří kalendář nepoužívají zkuste zapřemýšlet na zkouškou Office365 ZDARMA na jeden rok – získáte tak plnohodnotný desktopový Office balík, OneDrive o velikosti 1TB a 60miniut Skype volání do celého světa. Jako ho získat se dozvíte ve starším článku Office 365 pro jednotlivce zdarma.

Facebook události a narozeniny, kde najít feed

Na Facebook HomePage zvolte Události / Events, zobrazí se vám list událostí.

Facebook události
Facebook – události

Zde napravo od listu událostí se nachází v bílém rámečku následující informace:

“You can add your events to Microsoft Outlook, Google Calendar or Apple Calendar. Once you’ve add them, they’ll stay updated.”

Pod tímto textem nalezneme dva odkazy:

  • Upcoming Events
  • Birthday
Facebook zdroje událostí a narozenin
Facebook zdroje událostí a narozenin

Každý z nich je v podstatě odkaz na feed událostí. Jeden feed narozenin vašich Facebook přátel a druhý s blížícími se události. Pro přístup k těmto informacím je z technologického hlediska použit webcal.

Dané odkazy můžeme zkopírovat a přidat do vašeho soukromého kalendáře, např. Outlook.com, Google Calendar, nebo pevného klienta.

Outlook.com kalendář – jak přidat feed událostí a narozenin

Otevřeme Outlook.com kalendář a v horní liště zvolíme Importovat.

Import událostí / vytvoření nového kalendáře.
Import událostí / vytvoření nového kalendáře.

Ve nabídce pro Import zvolíme “Přihlásit odběr“. Zde vložíme webcal URL našeho feedu, který jsme si zkopírovali z Facebook stránky. Nový kalendář si vhodně pojmenujeme – např. “Facebook Friends Birthday”, zvolíme námi preferovanou barvu pro typ těchto událostí a symbol.

Import událostí / vytvoření nového kalendáře.
Přidání nového kalendáře, jeho pojmenování a výběr možností zobrazení.

Potvrdíme naše nastavení. Kalendář událostí se nám automaticky zobrazí společně s naším kalendářem.

Screen Shot 2016-04-08 at 10.05.08
Ukázka importu Facebook událostí v Outlook.com kalendáři.

Pokud nás množství událostí v kalendáři ruší můžeme zobrazení kalendáře vypnout.

Možnosti zobrazení kalendářů.
Možnosti zobrazení kalendářů.

 

Google Calendar – přidání feedů

Obdobně je možné přidat události do Google Calendar. Otevřeme Google Calendar a vybereme vytvoření nového kalendáře.

Přidání nového kalendáře z URL feed.
Přidání nového kalendáře z URL feed.

Vložíme URL, které jsme si zkopírovali z Facebook stránky a potvrdíme jeho vytvoření.

Screen Shot 2016-04-08 at 09.23.59
Vložení URL do Google Calendar

Kalendář s událostmi se automaticky přidá do zobrazení stejně jako v Outlook.com kalendáři.

Ukázka Facebook událostí v Google Calendar
Ukázka Facebook událostí v Google Calendar

Obdobným způsobem je možné si události přidat i do tlustých neboli desktopových klientů. Facebook události/events jsou pouze feed. Jsou tedy průběžně aktualizovány na základě změn, které jsou provedeny ve Facebooku.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Leave a Reply